Kujawskie Sypanie Wzorów Piaskiem 2021

W dniu 20 czerwca 2021 r. odbył się 24. konkurs pod nazwą "Kujawskie Sypanie Wzorów Piaskiem", organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Przedczu nieprzerwanie od 1998 r. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono jeszcze jeden konkurs - na najładniejszy wianek świętojański.

W sypaniu piaskiem wzięło udział 33 uczestników. Komisja konkursowa w składzie: Pani Jadwiga Tyksińska – przewodnicząca oraz członkowie: Pani Katarzyna Osińska, Pani Iwona Mikołajczak oraz Pani Maria Krawiecka, bacznie przyglądała się pracy twórczej uczestników, spośród których wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych (I – do lat 9, II – od 9 do 18 lat, III - powyżej 18 lat) oraz przyznano 6 wyróżnień. Do konkursu na najładniejszy wianek świętojański przystąpiło 11 osób. Komisja wytypowała 3 najlepsze.
W tym roku dokonanie wyboru zwycięzców nie było łatwym zadaniem, ponieważ prace reprezentowały bardzo wysoki poziom. Tym bardziej raz jeszcze dziękuję Paniom za niebagatelny wkład pracy włożony w prawidłowy przebieg konkursu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom obydwu konkursów i gratuluję wygranej, ale przede wszystkim talentu.

Nagrody dla laureatów i upominki dla uczestników obydwu konkursów zakupiono dzięki dotacji celowej na dofinansowanie zadania z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego przyznanej przez Radę Powiatu Kolskiego na czele z Panem Robertem Kropidłowskim - Starostą Kolskim oraz dotacji podmiotowej przekazanej Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przedczu przez Pana Witolda Siwińskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Przedecz.
Dziękuję Pani Paulinie Niteckiej – Sekretarzowi Miasta i Gminy Przedecz oraz Panu Jarosławowi Sobańskiemu – Radnemu Powiatowemu i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Przedczu za wręczenie nagród zwycięzcom.

W czasie, gdy po północnej stronie zamku usypywano wzory z drobniutkiego piasku, to tancerze z formacji Skakanka DANCE PRZEDECZ, działających pod patronatem M-GOK w Przedczu, w amfiteatrze zaprezentowali swoje umiejętności, a także umilali wczorajsze popołudnie dzieciom i młodzieży przybyłym na nasze lokalne święto. Ogromne brawa dla Was.

Tuż przed uhonorowaniem laureatów wystąpił Zespół Ludowy „Przedeczanki”. Panie jak zwykle zachwycały pięknymi strojami ludowymi.
Po rozdaniu nagród wszyscy zgromadzeni przeszli nad jezioro, żeby tak, jak podczas nocy świętojańskiej, zapalić świeczki na wiankach i puścić je na wodę.

Niedzielny wieczór w parku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Przedczu wypełnił ulubionymi dźwiękami Mr. Music.

Na koniec pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy postanowili spędzić to bardzo ciepłe niedzielne popołudnie i wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Przedczu.

Kujawskie Sypanie Wzorów Piaskiem 2021

Utworzono dnia 14.06.2021, 10:48

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.