Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania innych…”

(kard. Stefan Wyszyński)

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 jest Rokiem Kardynała Wyszyńskiego. Z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia zapraszamy na wystawę poświęconą postaci Sługi Bożego - kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Choć od Jego śmierci minęło już 40 lat, to wciąż żyje w świadomości i sercach Polaków. Był wielkim kapłanem, niezłomnym Pasterzem, obrońcą praw człowieka i Ojczyzny, duchowym przewodnikiem milionów wiernych. Realizował kapłaństwo w sposób prawdziwy. Zawsze kierował się sercem, dobrocią i miłością. Kochał i rozumiał ludzi. Niestrudzenie umacniał nas w wierze i patriotyzmie. Jego praca dla dobra Narodu była podejmowana oraz realizowana w czasach skomplikowanych przemian politycznych i społecznych w naszym kraju. Był człowiekiem odwagi i nadziei...

Mieszkańcy gminy Przedecz mają jeszcze jeden powód by uczcić postać kard. Stefana Wyszyńskiego - albowiem Prymas Tysiąclecia w latach 1930-31 był wikariuszem w miejscowej parafii. Dla upamiętnienia tego faktu jedna z ulic jest nosi Jego imię, a ponadto działające do 2019 r. Gimnazjum Publiczne w Przedczu również nosiło imię kard. Stefana Wyszyńskiego. Natomiast w 2018 r. ks. bp archidiecezji włocławskiej Wiesław Mering poświęcił pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego, znajdujący się na ul. Kilińskiego przy budynku kościoła.

Ekspozycja będzie dostępna w Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Przedczu do 5 września 2021 r.

Wystawa z okazji 120. rocznicy urodzin i 40. rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Utworzono dnia 03.08.2021, 18:57

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.